unia europejska

Kategorie

Archiwa

Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Najnowsze wpisy

Marcin Bernacki

Cel szkolenia

Projektowanie modeli biznesowych dedykowanych nowym innowacyjnym przedsięwzięciom, wg metodyki Business Model Canvas oraz przygotowanie kadr zarządzających do kompleksowej oceny ryzyka i wdrożenia systemu zarządzania nim w organizacji wg wymagań ISO 9001:2015 oraz ISO 14001. Nabyte umiejętności pozwolą na samodzielne projektowanie modeli biznesowych oraz szacowanie ryzyka w aspekcie strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Program

 1. Wprowadzenie do projektowania modeli biznesowych oraz zasady ich budowania
 2. Model biznesowy jako podstawa do zaplanowania strategii
 3. Kanwa modelu biznesowego – Business Model Canvas by Strategyzer.com
 4. Analiza otoczenia biznesowego – co wpływa na nasz biznes, identyfikacja szans i zagrożeń – nowe rynki i nowe produkty
 5. Zasady budowania relacji z istniejącymi klientami
 6. Procesy: w jaki sposób tworzymy wartości, Zasoby: kluczowe zasoby materialne, niematerialne i wirtualne, Partnerzy: wsparcie zewnętrzne i outsourcing
 7. Warsztaty praktyczne – budowanie Mapy Canvas i testowanie w zespołach
 8. Definicje pojęć używanych w zarządzaniu ryzykiem (Ryzyko, Zagadnienie, Zagrożenie, Okazja), terminologia ładu korporacyjnego (Ekspozycja na ryzyko, Zarządzanie ryzykiem, Ład korporacyjny)
 9. Główne elementy modelu zarządzania ryzykiem (Pryncypia, Podejście, Proces, Wdrożenie i przeglądy)
 10. Działania niezbędne do efektywnego zarządzania ryzykiem (identyfikacja, ocena, kontrola (planowanie i wdrożenie))
 11. Perspektywy i ich powiązania z celami długo-, średnio- i krótkookresowymi
 12. Zależność decyzji odnośnie ryzyka w zależności od kategorii celów

Trener

Marcin Bernackiabsolwent zarządzania, specjalizuje się w Metodach Business Model Canvas Lean Startup, Running Lean Customer Development, Design Thinking, Blue Ocean Strategy, które znacznie zwiększają szanse na sukces produktu i usługi na rynku. Od 8 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Od 6 lat pełni funkcję dyrektora Inkubatora Technologicznego w Lublinie. Posiada doświadczenie w szkoleniach dla NGO oraz szkoleniach dla startup-ów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Odpowiedzialny za podejmowanie działań strategicznych oraz za prowadzenie nadzoru nad działalnością bieżącą Inkubatora Technologicznego w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji szkoleń, konferencji, seminariów czy platform współpracy międzynarodowej, np. organizacja Forum Polsko‐ Gruzińskiego w roku 2015 czy w projektach transgranicznych realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Od lat wspiera wiele lubelskich organizacji pozarządowych np. Fundację Lubelskich Innowacyjnych Przedsięwzięć.

Szczegóły szkolenia

Modele biznesowe

Skontaktuj się z nami

Wschodnia Agencja Transferu Technologii Sp. z o.o.

 • ul. Powojowa 3, 20-442 Lublin
 • 792 848 595
 • biuro@wat-tech.pl